Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lord Voldemort

16. 2. 2008

Lord Voldemort-Pán Zla

Zoubky prosím...

Jméno: Tom Rojvol Raddle

Datum narození: 31.prosince 1926

Rodiče: Tom Raddle, Meropa Gauntová

Tom Raddle je posledním potomkem čistokrevného rodu Salazara Zmijozela. Protože jeho matka zemřela a nikdy si pro něj nikdo nepřišel, vyrůstal v mudlovském sirotčinci.

Tam se také od Albuse Brumbála dozvěděl, že je kouzelník.

Rom Raddle už své schopnosti ale do značné míry využíval - a vždy s vědomím, aby ostatním způsobil potupu a bolest.

V Bradavicích se dostal do Zmijozelu. Byl ve všem nejlepší - tichý, slušný hoch, navíc sirotek. Byl prefekt, primus a držitel vyznamenání za mimořádné služby škole.

Pochopitelné je, že se snažil zjistit všechno o svém půvobu. Tyto informace opravdu získal - jeho matka byla čarodějka a otec mudla. Protože otec o něj nikdy nejevil zájem a jeho matku opustil ještě před Tomovým narozením, neváhal Raddle ho zavraždit.

Tímto okamžikem začíná svou strašnou hrůzovládu - vládu jednoho z nejhorších černokněžíků - Lorda Voldemorta.

Voldemort již zabil spoustu lidí, ale malého chlapce, Harryho Pottera, se mu zabít nepodařilo. Místo toho se kouzlo obrátilo proti němu a on musel uprchnout.

O 13 let později se ale vrátil do svého těla, připraven Harryho znovu zabít a ovládnout svět. Harry mu však s pomocí svých přátel, které Voldemort nikdy neměl, stále uniká. Tom jako rodu Salazara Zmijozela umí ovládat hadí řeč, má hada Nagini. Ptáte se proč Lord Voldemort nezemřel? Kvůli viteálům, jako mladý byl velice krásný a měl dobré zamětstnání v obchodu černé magie, svojím vzhledem a půvabem tak dokázal přemluvit ženy, aby prodali to co jeho nadřízený chtěl. Avšak jeho nadřízení chtěli věci, které dříve patřili čtyřem zakladatelům Bradavické školy, Tom, neboli Lord Voldemort však tyto věci chtěl hlavně Salazara Zmijozela jeho předka. Některé věci získal, ale hlavně nezískal meč Gotrika Nebelvíra, pro který byl připraven se stát profesorem na Bradavické škole, ale nejen proto. Chtěl učit žáky Obranu proti černé magii, naučit je jeho schopností a dovedností, ale to by znamenalo naučit žáky zlu, které on měl. Bohužel nynější ředitel Albus Brumbál ho nepřijal tak Tom přišel o vzácný meč, jenš zdobí na skříni ředitelnu. Po Brumbálovim odmítnutí se tedy vydal, jak je nám známo do obchodu s černou magií, kde nějakou dobu přebíval. Jeho krása časem vyprchála kvůli viteálům, do kterých dával svou duši, tím ztrácel krásu, ale získával větší moc (trochu nesmrtelnost), viteály pak bezpečně uschoval a dal jim velice účiná ochraná kouzla, které později Potter bude hledat a postupně ničit. I když je Tom zlý, krutý, plný nenávisti k mudlům a špinavým mudlovským šmejdům musíme přiznat, že je to vynikající čaroděj, jelikož dokázal veliké věci strašné, ale velké.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář